Jak zostać rzeczoznawcą?

Pewnie nie raz, nie jedno z Was zastanawiało się nad tym – co zrobić by zostać rzeczoznawcą majątkowym? Nie jest to zawód łatwy do zdobycia ale możliwy. Jeśli więc interesuje Cię życie rzeczoznawcy majątkowego od kuchni to już teraz zapraszam Cię do zapoznania się z dzisiejszym wpisem!

pobrane

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że rzeczoznawcą nie zostaje się od tak! Trzeba posiadać odpowiednie cechy charakteru jak i zdolności, które mają ogromny wpływ na nasze powodzenie w zawodzie. Jaki więc musi być rzeczoznawca? Profesjonalny i zawsze obiektywny! Profesjonalizm ocenia się jako wiedzę z zakresu rynku nieruchomości w regionie na którym działa rzeczoznawca.

Aby zostać rzeczoznawcą majątkowym musisz posiadać pełną zdolność do czynności prawnych jak i nie możesz być karany. Nie musisz posiadać większego wykształcenia – wystarczy posiadać wykształcenie wyższe. Ważne jest jednak w zakresie edukacji ukończenie studiów podyplomowych które pozwolą zdobyć Ci wiedzę z zakresu wyceny nieruchomości. Ważne jest także odbycie odpowiedniej praktyki w wymiarze 6 miesięcy (zgodnie z wcześniejszymi wymaganiami praktyka trwała 12 miesięcy). A do pełni szczęścia na koniec musisz zdać egzamin państwowy dzięki któremu, zdobędziesz uprawnienia do wykonywania tego zawodu.

images

Ile może zarabiać rzeczoznawca?
Okazuje się, że z danych statystycznych wynika iż średnio rzeczoznawca zarabia 4 875 zł natomiast aż 25% badanych osób zarabia min. 7 500 zł. Fajna pensja prawda? Dzięki tym i wielu innym informacjom mogę spokojnie stwierdzić, że jest to jeden z lepiej płatnych zawodów.

Gdzie szukać pracy w tym zawodzie?

Najczęściej rzeczoznawcy zakładają własną działalność gospodarczą i świadczą usługi właśnie w tej formie. Dość często zdarza się jednak, że rzeczoznawca posiada umowę o pracę w wybranej firmie świadczącej usługi w tym zakresie.

images (1)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s